Latawica przyleciała

Latawica przyleciała na pogaduchy! Lubimy tę niewinnie wyglądającą, “ładną i powabną” demonicę. Latawica  zajmuje się zawodowo rozkochiwaniem do szaleństwa i tylko wygląda niewinnie. Ludzie tracą przy niej  zmysły. Tak ma i twierdzi, że nic na to nie poradzi.

Kiedyś latawice często wzlatywały  w niebo. Jasnowłose, z rozplecionymi warkoczami, tańczyły w rytm w blasku księżycowych nocy. Dzisiaj to już rzadkość, za dużo samolotów na niebie, o kolizję łatwo. A i burz z piorunami dzisiaj więcej i niebezpiecznie się robi.

Nasza zaprzyjaźniona Latawica jest z tych udomowionych. Czasami dmuchnie trochę powietrzem dla ochłody w gorące dni (wiatraka nie mamy, młynarzami też nie jesteśmy). Mamy z nią układ – może wdepnąć w każdej chwili na coś smakowitego, ale w temacie rozkochiwania w sobie mieszkańców jest tzw. ban. Sztama działa już od dawna z małą wpadką, kiedy to Kiki strzeliła przysłowiowego focha na Domownika za ukradkowe spojrzenia rzucane na Latawicę.

Zwykle wpada raz w miesiącu na pogawędkę o świecie i ostatnich swoich zdobyczach. Zawsze przywozi coś  do sklepiku Znalezione Na Strychu. Wkrótce wystawimy co przywiozła tym razem a tymczasem pogaduchy przy herbatce czas zacząć… odwiedźcie nas za kilka dni. Jest kilka fajnych przedmiotów i historie z nimi związane. 

 

My na herbatkę a Ty możesz poczytać legendy o latawicy na innych stronach. Możesz też zerknąć na historię o zakładce do książek, bo przywiozła fajną, srebrną taką i w sklepiku jest.

 

Latawica jestem | Znalezione Na Strychu | Mitologia Słowiańska z przymrużeniem oka | Demony i demonice
Latawica w Znalezione na strychu, Pchli Targ, Wyposażenie i wystrój wnętrz

Więcej…