Regulamin zakupów

 

Znalezione na Strychu, www.estrych.pl to platforma, służąca do odsprzedaży rzeczy zakupionych na swoje potrzeby lub kolekcjonerskich. Sprzedającym jest Artur, adres sklepu do korespondencji: Poznań, ul.  Św. Marcin 29/8. Adres korespondencji mailowej to email@estrych.pl.

 1. Sprzedaż jest realizowana na podstawie zamówienia pisemnego – formularz zamówienia.
 2. Składając zamówienie Klient akceptuje niniejszy regulamin i zawiera z umowę na odległość w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia.
 3. Oferujemy 3 rodzaje wysyłki:- INPOST, – Poczta Polska,- Kurier.
 1. Oferujemy 4 formy płatności za zamówienie:
  1. za pobraniem – płatność u listonosza / kuriera lub na poczcie przy odbiorze przesyłki,
  2. przedpłata na nasze konto
  3. płatność paypal
  4. płatność w systemie transakcyjnym HotPay
 2. Koszty wysyłki ponosi zamawiający
 3. Czas realizacji zamówienia (liczony od przyjęcia do doręczenia): 2 – 14 dni.
 4. Aby zamówienie mogło być zrealizowane prosimy o podanie dokładnego adresu oraz numeru telefonu razem z numerem kierunkowym. Numer telefonu jest niezbędny do weryfikacji zamówienia. Uprzejmie prosimy o dokładne sprawdzanie danych kontaktowych.
 5. Zamówione towary są dostarczane wyłącznie pod adres wskazany w formularzu zamówienia.
 6. Przy opcji “za pobraniem” w ciągu 2 dni roboczych nasz pracownik może skontaktować się z Państwem telefonicznie celem weryfikacji złożonego zamówienia. Weryfikacja zamówień przeprowadzana jest losowo.
 7. Jeżeli Klient wybierze przedpłatę na nasze konto za pośrednictwem internetowego systemu szybkich płatności Paypal, to zostaje przekierowany na stronę transakcyjną. Informację o wpłacie otrzymujemy niemal natychmiast. Ta forma wpłat jest najbardziej korzystna ze względu na szybkość przepływu informacji. W wyjątkowych wypadkach może trwać do 24 godzin roboczych. Dane są szyfrowane, nikt poza bankiem i Klientem nie ma do nich dostępu. Nieudaną wpłatę można ponowić. Odpowiedni link znajduje się w szczegółach zamówienia w panelu klienta.
 8. Produkty prezentowane na stronie Sklepu nie stanowią oferty handlowej w myśl przepisów kodeksu cywilnego.
 9. Wszystkie ceny podawane są w polskich złotych
 10. Wszystkie produkty dostępne w Sklepiku są używane, noszące ślady użycia, zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

4 Cena

 1. Wszystkie ceny podawane są w polskich złotych. Ceny te nie zawierają kosztów przesyłki.

5 Wysyłka

 1. Wysyłamy tylko na terenie Polski
 2. Oferujemy następujące rodzaje wysyłki:
  – Poczta Polska
  – Paczkomaty Inpost
  – Kurier.
 3. Koszty wysyłki zamówionych towarów ponosi Klient. Aktualne stawki tutaj.

6 Formy płatności

 1. Oferujemy następujące formy płatności za zamówienie:
 2. za pobraniem – płatność u listonosza / kuriera lub na poczcie przy odbiorze przesyłki (oznacza, że paczka zostanie wysłana, a zapłata będzie dokonana przy jej odbiorze u listonosza albo kuriera)
 3. przedpłata na nasze konto (oznacza, że zapłata zostanie dokonana samodzielnie przez Klienta w formie tradycyjnego przelewu na nasz rachunek bankowy, a po zaksięgowaniu wpłaty paczka zostanie wysłana),
 4. przedpłata w systemie Paypal
 5. Jeżeli Klient wybierze przedpłatę na nasze konto za pośrednictwem internetowego systemu szybkich płatności online, to zostaje przekierowany na stronę transakcyjną. Informację o wpłacie otrzymujemy niemal natychmiast, w wyjątkowych przypadkach może to trwać do 24 godzin. Ta forma wpłat jest najbardziej korzystna ze względu na szybkość przepływu informacji. Dane są szyfrowane, nikt poza bankiem i Klientem nie ma do nich dostępu. Nieudaną próbę wpłaty można ponowić. Odpowiedni link znajduje się w szczegółach zamówienia w panelu klienta dostępnym po zalogowaniu się.

7 Realizacja zamówień

 1. Czas realizacji zamówienia (liczony od przyjęcia do doręczenia): przeciętnie 2 – 14 dni.
 2. Czas oczekiwania na realizację zamówienia może ulec zmianie w wyniku chwilowego braku towaru w magazynie. W takim przypadku Klient zostanie o tym poinformowany.
 3. Aby zamówienie mogło być zrealizowane prosimy o podanie dokładnego adresu oraz numeru telefonu. Numer telefonu jest niezbędny do weryfikacji zamówienia. Uprzejmie prosimy o dokładne sprawdzanie danych kontaktowych.
 4. Zamówione towary są dostarczane wyłącznie pod adres wskazany w formularzu zamówienia.

8 Reklamacje dotyczące towarów

 1. Sprzedawane przedmioty są własnością prywatną.
 2. Sprzedawane przedmioty są używane, noszące ślady użycia.
 3. Przedmioty są opisywane w możliwie dokładny sposób. W przypadku pytań prosimy o kontakt.

11 Bezpieczeństwo

 1. Dane Klientów po zrealizowaniu zakupu nie są przechowywane.
 2. Transakcje dokonywane są na serwerach Paypal, na specjalnie zabezpieczonych stronach, a właściciel witryny estrych.pl nie ma dostępu do danych transakcji.
 3. Dane dotyczące płatności są szyfrowane protokołem SSL, a Sklep zostaje jedynie powiadomiony o powodzeniu lub niepowodzeniu transakcji.
 4. Wszelkie dane, jakie powierza nam Kupujący są możliwie najlepiej chronione przed dostępem niepowołanych osób.

12 Postanowienia końcowe

 1. Zawartość stron internetowych sklepu estrych.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 543 Kodeksu Cywilnego, należy ją traktować jako zaproszenie do zawarcia umowy.
 2. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego, przepisy Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz inne właściwe przepisy prawa polskiego.